Szkolenia, wykłady otwarte i webinaryRUSZA KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „STUDENCI PROJEKTUJĄ”
dla studentów obu kierunków Instytutu Nauk o Informacji i Mediach.

Instytut Nauk o Informacji i Mediach UWr po raz kolejny ogłasza konkurs dla studentów
na przygotowanie projektu graficznego materiałów konferencyjnych na temat:

IDEOLOGIE A KOMUNIKACJA PIŚMIENNA. 

Pod takim tytułem odbędzie się w dn. 17‒18 listopada 2022 r. konferencja naukowa (w formie online).
Zwycięski projekt będzie wykorzystany jako oprawa graficzna materiałów konferencyjnych
(programu, plakatu itp.) na których zostanie umieszczone imię i nazwisko projektanta.
 

Zapraszamy do udziału!

WIĘCEJ INFORMACJI


Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wysłuchania wykładów organizowanych w ramach projektu Interreg.

20.10.2022, godz. 10:30

Dr Dorota Siwecka, The Role of Metadata in Information Retrieval

20.10.2023, godz. 11:45

Prof. Dr hab. Adam Pawłowski, How Linguistics and Digital Humanities Support Studies of higher Education Structure


Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że we wtorek, 5 kwietnia, w naszym Instytucie odbędą się kolejne wykłady w ramach projektu Interreg.
Serdecznie zapraszamy na wykład z p. Klarą Venglarovą, Czech national Corpora and Empirical laws in linguistics.
Wykłady będą realizowane w formie hybrydowej, stacjonarnie w s. 104 i online poprzez spotkanie z wykorzystaniem MS TEAMS.

  • 12:00-13:30,
  • 13:45-15:15,
  • 15:30-17:00.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na warsztaty/wykłady p. dr Vladimira Matlacha, realizowane w ramach Programu Interreg,
dotyczące analizy tekstu z wykorzystaniem programu Microsoft Excel.

30.03.2022 r. (środa) w godz. 08:30-10:00, Wykład był transmitowany online.
30.03.2022 r. (środa) w godz. 10:15-11:45, Wykład był transmitowany online.
30.03.2022 r. (środa) w godz. 12:00-13:30. Wykład był transmitowany online.


Szanowni Studenci,

szczególnie teraz dzieci czekają na opowieści, które często pomagają im oderwać się od niepokojącej rzeczywistości.
Pierwszy, literacki etap konkursu zbliża się do półmetka i potrwa do 6 kwietnia br.
Mogą wziąć w nim udział również debiutanci, którzy nie zostali wyróżnieni w poprzednich edycjach.
Serdecznie zapraszamy Was do konkursu literackiego w którym można wygrać aż 100 tys. zł.


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Książka dla dzieci w dobie rewolucji cyfrowej
organizowanej przez Koło Naukowe Bibliotekoznawców, która odbędzie się 1 kwietnia 2022 r.

Do udziału w wydarzeniu zachęcamy studentów, doktorantów i młodych naukowców, którym bliska jest tematyka związana z szeroko pojętą książką dla dzieci. Zależy nam, aby w obradach wzięli udział przedstawiciele różnorodnych perspektyw badawczych: bibliologii, literaturoznawstwa, nauk o komunikacji społecznej i mediach, językoznawstwa i innych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zaproponowaną tematyką.Zapraszamy na wykład p. Lukáša Zámečnika pt. Introduction to Philosophy of Science: reflection of science in the tradition of analytic philosophy.

26.01 (środa) w godz. 8:30-10:00. Wykład był transmitowany online.

27.01 (czwartek) w godz. 10:15-11:45. Wykład był transmitowany online.


Warsztaty, szkolenia i staże dla studentów Wydziału Filologicznego

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów, szkoleń i staży.

Informacje o zapisach podamy wkrótce. Osobą kontaktową jest dr Magdalena Maziarz (magdalena.maziarz@uwr.edu.pl)


Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Konferencji Naukowej WIAD22, która odbędzie się online w dniach 5-6.03.2022. WIAD czyli Światowy Dzień Architektury Informacji jest rokrocznie organizowany wspólnie przez sieć globalnych, regionalnych i lokalnych wolontariuszy. Już po raz czwarty, Toruń jest jednym z wielu miejsc na Świecie, w którym odbywają się obchody WIAD. W związku z tym, pragniemy serdecznie zaprosić studentów, doktorantów, bardziej doświadczonych badaczy, profesjonalistów UX i AI oraz wszystkich zainteresowanych (o każdym stopniu zaawansowania) do zarejestrowania się jako prelegenci lub słuchacze i spotkania się z nami 5 i 6 marca 2022 roku! Chcemy, by nasza konferencja, była miejscem spotkania ludzi, o różnym doświadczeniu, którzy będą mogli wymienić się informacjami, wiedzą, doświadczeniem.

Oczekujemy wystąpień z zakresu architektury informacji, user experience, dizajnu, użyteczności, projektowania interfejsów itd. Prosimy mieć na uwadze hasło przewodnie, czyli “Połączony Świat”. Rejestracja udziału w konferencji: https://wiad.umk.pl/pages/rejestracja/ Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/874489549774086


Zaproszenie na webinarium

To czwarte już webinarium w ramach projektu I znów prolog? Posttraumatyczny dramat i teatr w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej w świetle transformacji systemowej (1989/1991-2020), realizowanego przez Laboratorium Transkulturowych Studiów nad Teatrem i Dramatem Postkomunistycznej Europy pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Osoby, które chcą wziąć udział w IV webinarze (Przemoc: stara/nowa trauma/y) w ramach projektu „I znów prolog?” serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w sekcji


Informacje o szkoleniach dla studentów

Szanowni Państwo,

Z uwagi na regulacje zawarte w § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów Dz.U. 2018 poz. 1861, Centrum Kształcenia na Odległość rozpoczyna od 19. listopada cykl webinariów poświęconych funkcjonalnościom platformy e-EDU oraz aplikacji Teams. Spotkania adresowane są dla wszystkich studentów i doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestniczących w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem powyższych środowisk. Zgodnie z brzmieniem Rozporządzenia odbycie szkolenia z zakresu obsługi narzędzi do kształcenia zdalnego stanowi warunek sine qua non prowadzenia dydaktyki w formie zdalnej przez jednostki Uniwersytetu. Szkolenia dla studentów będą odbywać się w każdy 2. piątek miesiąca w godzinach 10:00 – 11:00. Informacje o nadchodzących spotkaniach z linkami do zapisów na szkolenia znajdą Państwo na stronie Centrum Kształcenia na Odległość pod adresem https://www.cko.uni.wroc.pl/wydarzenia/.

Terminy najbliższych spotkań dla studentów:

19.11.2021 link do spotkania

10.12.2021 link do spotkania

14.01.2022 link do spotkania

Wszystkie webinaria odbywają się w godzinach 10:00 – 11:00 i są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych (nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się na wydarzenie).

Zachęcamy także do zapoznania się z tutorialami dla studentów, dotyczącymi podstaw obsługi rekomendowanych przez uczelnię rozwiązań teleinformatycznych do nauczania zdalnego:

Podstawy platformy e-EDU                 Podstawy aplikacji Teams

                                   ____________________________________

Otwarte Wykłady Popularnonaukowe Uniwersytetu Wrocławskiego

____________________________________

Teatr i dramat wobec wyzwań (PO)Ponowoczesności

link: https://www.instytut-teatralny.pl/2021/11/05/i-znow-prolog-webinar-iv-teatr-i-dramat-wobec-wyzwan-poponowoczesnosci/

To czwarte już webinarium w ramach projektu I znów prolog? Posttraumatycznydramat i teatr w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej w świetle transformacji systemowej (1989/1991-2020), realizowanego przez Laboratorium TranskulturowychStudiów nad Teatrem i Dramatem Postkomunistycznej Europy pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tym razem dyskusja uczestniczek i uczestników Laboratorium oraz zaproszonych krajowych i zagranicznych ekspertów dotyczyćbędzie obszaru teatru i dramatu polskiego, niemieckiego, węgierskiego, czeskiego oraz słowackiego.

Osoby, które chcą wziąć udział w IV webinarze (Przemoc: stara/nowa trauma/y) w ramach projektu „I znów prolog?” prosimy o zarejestrowanie się za pomocą poniższego linka: LINK REJESTRACYJNY

                                   ____________________________________

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe Politechniki Wrocławskiej

Dlaczego niektórzy są odporni na wiedzę? Skąd się biorą radykalne przekonania ideologiczne? O procesach zachodzących w społeczeństwie opowie prof. Małgorzata Kossowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prelegentka Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr.Spotkanie odbędzie się online 22.06.2021 roku o godzinie 12:00. Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=Z446ywOXW7M

W tej edycji swój wykład wygłosi prof. Małgorzata Kossowska, która jest psychologiem i profesorem nauk humanistycznych. Kieruje również Zakładem Psychologii Społecznej i Center for Social Cognitive Studies w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisała ponad 80 artykułów, które ukazały się w czasopismach polskich i zagranicznych. Ma na swoim koncie także książki poświęcone poznaniu społecznemu.

W pracy naukowej prof. Małgorzata Kossowska zajmuje się badaniem procesów (poznawczych i motywacyjnych) leżących u podłoża złożonych zjawisk społecznych, takich jak radykalne przekonania ideologiczne, uprzedzenia i konflikty społeczne. Identyfikuje czynniki sprzyjające sztywności i niezmienności poglądów.

 

____________________________________

Zakład Narodowy im. Ossolińskich 

Cykl wykładów: Z ossolińskiej kolekcji. „Silesiaca” 

24 czerwca 2021 (czwartek) godz. 17.00
Dawne mapy Śląska  dar Tomasza Niewodniczańskiego dla Ossolineum
Prowadzenie: Piotr Galik
Transmisje online na profilach Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum na Facebooku

____________________________________

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Sukienki Fridy Kahlo i Georgii O’Keeffe

26.06, g. 12:00 ➸ streaming FB

Wykład Barbary Przerwy w ramach cyklu „Piękne i użyteczne”.

Dwie wspaniałe malarki, które łączy wiele, lecz dzieli jeszcze więcej. Przyjaciółki, artystki totalne, których życie było nieustającą kreacją artystyczną! Wykład będzie okazją do spojrzenia na twórczość Fridy Kahlo i Georgii O’Keeffe przez pryzmat ich wyjątkowego stylu ubierania się. Skonfrontowane zostaną wymyślne, inspirowane meksykańskimi ludowymi strojami, kreacje Kahlo z eleganckim wysmakowaniem i prostotą sukni O’Keeffe. Mocne kolory, piękne tkaniny, koronki, kwiaty, klasyczne fasony i krawiectwo na najwyższym poziomie. To będzie uczta dla oczu!

https://www.facebook.com/Muzeum.Narodowe.Wroclaw
W przypadku pytań prosimy o kontakt: edukacja@mnwr.pl lub 71 372 51 48.