Wykładowcy

Paweł Czerwony

Paweł Czerwony

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Holmes Institute w Sydney. Od 2004 roku pracuje w branży nowych technologii dla edukacji (m.in. Vulcan, WSiP, Verx, Multiedukacja.pl, Funmedia). Obecnie pełni czasowo funkcję głównego menedżera w firmie Funmedia. Jest właścicielem firmy Czerwony Business & Education. Ma doświadczenie w działalności na rynkach zagranicznych (Australia i Rosja).

 

Ola Dykta mniejsza

Aleksandra Dykta

Od paru lat tworzy kursy e-learningowe. Jest współautorką pierwszego w Polsce podręcznika internetowego, który uzyskał akceptację MEN. Laureatka nagrody European Language Label. Obecnie główny metodyk w firmie Funmedia Sp. z o.o. i Ambasadorka Pioneers – światowej organizacji zrzeszającej miłośników nowych technologii.

 
 

Anna_Heine

Anna Heine

Kierownik Redakcji w Wydawnictwie Dolnośląskim, wcześniej redaktor w Wydawnictwie Szkolnym PWN. Redaktor prowadzący wielu publikacji (m.in. podręczników i książek popularnonaukowych).

 
 
 

Ela_Herden

Elżbieta Herden

Adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania zawodowe: historia książki, bibliotek i czytelnictwa (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki śląskiej), źródła informacji, bibliografia.

 
 

Bożena Hojka
Adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zainteresowania zawodowe: komunikacja językowa i kultura języka, ilustracja książkowa, relacja słowo a obraz.

 

Ewa_Jablonska-Stefanowicz

Ewa Jabłońska-Stefanowicz

Adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.  Wcześniej kierownik redakcji w Wydawnictwie Szkolnym PWN. Zainteresowania zawodowe: nowe podmioty na rynku książki, nowe sposoby publikowania.

 
 
 

Zofia_Jaros

Zofia Jaros

Graficzka po wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi autorską pracownię projektowania graficznego w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Pracuje też jako grafik wolny strzelec. Zainteresowania zawodowe: szeroko pojęta idea estetyki wokół nas, typografia, identyfikacja wizualna.

 
 

Anna_Kochan

Anna Kochan

Absolwentka polonistyki i prawa. Adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Czynnie uprawia zawód prawnika.

 
 
 
 

Dorota_Milkowska

Dorota Miłkowska

Asystent w Katedrze Wzornictwa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowania zawodowe: historia i teoria projektowania graficznego.

 
 
 

Zdzislawa_Obalka

Zdzisława Obałka

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Czynnie uprawia zawód doradcy podatkowego oraz zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Posiada uprawnienia Ministra Finansów. Wykładowca na kursach finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, kontroli wewnętrznej. Zainteresowania zawodowe: prawo podatkowe.

 
 

Jakub_Orczyk

Jakub Orczyk

Wspólnik i członek zarządu firmy vm.pl zajmującej się digitalizacją produktów wydawniczych. Wcześniej pracował w hurtowni książek Azymut, był project managerem sklepu empik.com, odpowiadał za sprzedaż publikacji elektronicznych kilku wydawnictw.

 
 
 

Ewa_Repucho

Ewa Repucho

Adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania zawodowe: historia typografii i typografia współczesna, bibliofilstwo, estetyka druku.

 
 
 

Radek Smektała

Radek Smektała
Szef działu kreatywnego i główny projektant w Tequila Games. Związany z branżą od 2006 r. Współtwórca wielu produkcji: od gier przygodowych na pierwsze telefony komórkowe, przez przeglądarkowy quiz firmowany nazwiskiem Krzysztofa Ibisza oraz multimedialną grę edukacyjną przeznaczoną na komputery osobiste, aż po serię aplikacji smartfonowych wykorzystujących integrację z serwisami społecznościowymi. Ekspert w dziedzinie monetyzacji gier dystrybuowanych cyfrowo.

 

Agata_Szydlowska

Agata Szydłowska

Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. Od 6 lat pracuje we wrocławskim oddziale firmy Google. Zajmuje się rozwijaniem istniejącej w 42 językach globalnej strony pomocy dla produktu AdWords.

 
 
 

Lukasz_Smigiel

Łukasz Śmigiel

Doktor nauk humanistycznych, pracownik UWr. Dziennikarz radiowy, autor powieści, zbiorów opowiadań i scenariuszy komiksowych. Redaktor Naczelny czasopism literackich „Lśnienie” oraz „Coś na Progu”. Prowadzi autorski blog poświęcony pulp i weird fiction.

 
 
 

Agnieszka_Urban

Agnieszka Urban

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, kierownik działu badań marketingowych w Kantar Media Sp. z o.o. (WPP). Członkini Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. W dorobku: kilkadziesiąt projektów badawczych z obszaru badań marketingowych i społecznych.

 
 
 

Waldemar_Zygadlo

Waldemar Żygadło

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, prezes zarządu i wspólnik firmy vm.pl. Od wielu lat związany z branżą wydawniczą, pracował w pwn.pl przy tworzeniu publikacji elektronicznych oraz w Wydawnictwie Naukowym PWN przy opracowywaniu Wielkiej Encyklopedii PWN.