Dla kogo są te studia?
Jeśli interesujesz się komunikacją medialną, zarządzaniem i przekazywaniem informacji we współczesnym świecie, chciałbyś w przyszłości sprawnie poruszać się w gąszczu informacji i wiedzy, pracować jako broker i menedżer informacji, prowadzić działalność wydawniczą, zostać wykwalifikowanym bibliotekarzem, biblioterapeutą lub animatorem kultury – to są studia dla Ciebie.
Czego nauczę się w trakcie studiów?
Podczas studiów zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności związane z wykorzystaniem nowych technologii w procesach komunikacyjnych i informacyjnych, a także dogłębnie poznasz świat książki i informacji. Nauczysz się wyszukiwać, selekcjonować i analizować informacje pochodzące z różnych źródeł na potrzeby różnych odbiorów. Swoją wiedzę poszerzysz o przedmioty ogólnokształcące m.in. wiedzę o kulturze, logikę, naukoznawstwo. Będziesz miał również możliwość zdobycia kwalifikacji pedagogicznych, które uprawniają do pracy w bibliotekach wszystkich typów szkół oraz w bibliotekach pedagogicznych.
W trakcie studiów drugiego stopnia studenci realizują program jednej z wybranych specjalności.
Gdzie znajdę pracę?
Pracę znajdziesz w centrach informacji (biznesowej, turystycznej, prawnej, medycznej, bibliograficznej), wydawnictwach, mediatekach, bibliotekach (naukowych, publicznych, szkolnych oraz pedagogicznych), księgarniach, domach kultury, oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania informacji, tworzenia baz danych oraz zarządzania nimi.
Zapraszamy na studia, dzięki którym zdobędziesz wyjątkowe kompetencje.
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo – Harmonogram pracy Komisji
* W razie ogłoszenia II i III naboru rekrutacja odbędzie się w dniach (daty znajdują się na harmonogramie)
w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa pl. Uniwersytecki 9/13, 50-137 Wrocław
Informacja o zasadach przyjęć dla kandydatów ze starą maturą (zdawaną do 2004 roku)